• TED Okulları İnsan Kaynakları

    Öğretmenlerin mesleki gelişimine yatırım yapmak,
    öğrencilerimizin geleceğine yatırım yapmaktır.
  • Eğitim, değiştirir.

    Öğretmenlerin mesleki gelişimine yatırım yapmak,
    öğrencilerimizin geleceğine yatırım yapmaktır.
Hakkımızda

TED Tarihçesi

Türkiye’nin modernleşmesi için eğitimin vazgeçilmez önemine inanmış olan Büyük Önder Atatürk, 1 Kasım 1925'te Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışında yaptığı konuşmada, eğitimde hedeflenen seviyeye ulaşmak için özel girişimin çalışmalarına ihtiyaç olduğunu dile getirmiş ve topluma çağrıda bulunmuştur.

Türk Eğitim Derneği, bu temel vizyon doğrultusunda, Atatürk’ün ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kadroların öncülüğünde 31 Ocak 1928 tarihinde doğmuş ve 12 Aralık 1939 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Kamuya Yararlı Dernek statüsü edinmiştir.

İlk adı "Türk Maarif Cemiyeti" olan derneğimiz, 1946 yılından itibaren, "Türk Eğitim Derneği" adı altında çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir. Derneğimiz, köklü bir sivil toplum kuruluşu olarak kurulduğu günden beri eğitim alanında faaliyet göstermekte; aynı zamanda yeterli maddi olanağa sahip olmayan başarılı çocukların eğitimlerini desteklemekte ve Türk eğitim sistemine maddi ve bilimsel katkılar sağlamaktadır.

Derneğin ilk tüzüğünde yer alan “Cemiyet, siyasi hiçbir gaye gütmeyip, sadece memleket gençliğinin tahsil ve terbiyesine yardım ile iştigal eyler” olarak ifade edilen temel amaç, bugün de geçerliliğini korumaktadır. Türk Eğitim Derneği, dün de bugün de bu ilkeye sadık kalarak çalışmalarını yürütmektedir.
1928 den Günümüze TED
Okul Sayısı
+
Eğitimci Sayısı
+
Öğrenci Sayısı
Aday Sürecimiz

TED OKULLARI İNSAN KAYNAKLARI
ADAY SÜRECİ

Süreç 1

Sisteme kayıt olunuz ve
giriş yaptıktan sonra özgeçmişinizi özenle doldurunuz.

Süreç 2

Özgeçmişinizi doldurduktan sonra Öğretmen / Yönetici tercihlerinizi belirleyiniz.

Süreç 3

Uygun adaylarımıza Mülakat - Yazılı sınav atamalarımız gerçekleşecektir.

Süreç 4

Sınav sonuçlarınıza göre atamalarınız yapılır veya değerlendirme sonucunuz 2 yıl boyunca geçerliliğini korur.
Türk Eğitim Derneği Kurumları

TED Adana Koleji

TED Çanakkale Koleji

TED Isparta Koleji

TED Sakarya Koleji

TED Afyon Koleji

TED Çorlu Koleji

TED İzmir Koleji

TED Samsun Koleji

TED Alanya Koleji

TED Çorum Koleji

TED Karabük Koleji

TED Şanlıurfa Koleji

TED Aliağa Koleji

TED Denizli Koleji

TED Kdz. Ereğli Koleji

TED Sivas Koleji

TED Antalya Koleji

TED Diyarbakır Koleji

TED Kayseri Koleji

TED Tekirdağ Koleji

TED Atakent Esenyurt Kampüsü

TED Düzce Koleji

TED Kocaeli Koleji

TED Trabzon Koleji

TED Atakent Halkalı Kampüsü

TED Edirne Koleji

TED Konya Koleji

TED Üsküdar Koleji

TED Bandırma Koleji

TED Ege Koleji

TED Kuzey Kıbrıs Koleji

TED Van Koleji

TED Batman Koleji

TED Elazığ Koleji

TED Malatya Koleji

TED Zonguldak Koleji

TED Bodrum Koleji

TED Erzurum Koleji

TED Mersin Koleji


TED Bolu Koleji

TED Eskişehir Koleji


TED Bursa Koleji

TED Hatay Koleji

TED Rönesans Koleji


Nasıl Yapılır - Kısa Video

Yeni kayıt ve
sisteme giriş.

TED OKULLARI İNSAN KAYNAKLARI

Sıkca Sorulan Sorular

Başvuru formunda çalışmak istediğiniz okulları öncelik sırasına göre seçebilirsiniz.
Sistem üzerinden başvurunuzu yaparken her iki pozisyon için de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Mevcut bilgilerinizle başvuru sistemine giriş yaparak ilgili değişiklikleri yapabilirsiniz.
Başvuru sistemimiz yıl içerisinde sürekli başvuru almaktadır. TED Okullarında görev yapmak isteyen yönetici, öğretmen ve uzman adayları diledikleri zaman başvurularını gerçekleştirebilirler. Öğretmen alım dönemlerimizin en yoğun olduğu aylar Şubat-Haziran aylarıdır. Okulların öğretmen ihtiyaçlarına göre diğer aylarda da başvurular değerlendirilebilmektedir.
Eğitim fakültesi mezunları için mezuniyet tarihinden sonraki, fen edebiyat fakültesi mezunları için formasyon tarihinden sonraki resmi okul, özel okul veya dershanelerdeki öğretmenlik süresi dikkate alınır.
Başvuru yapan adayların özgeçmişleri değerlendirilerek, başvuru yaptıkları okul/okullarda öğretmen ihtiyacı olması durumunda yazılı sınava/mülakata davet edilirler.
Yazılı sınav ve mülakatlar Genel Merkez tarafından belirlenen sınav merkezlerinde yapılmaktadır. Yazılı sınava ve mülakata davet edilen adaylar, İK sistemi üzerinden giriş yaparak nerede yazılı sınava/mülakata girmek istediğini kendilerine açılan sınav merkezleri arasından seçebilirler.
Yazılı sınava/mülakata davet edilen adaylar İK sisteminden giriş yaparak yazılı/mülakat tarihlerini görebilirler. Yazılı/mülakat tarihlerinde herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. Yazılıya/mülakata belirlenen tarihlerde katılamayacak olan adaylar İK sisteminden durumlarını bildirirlerse, tercih ettikleri okullarda öğretmen ihtiyacı bulunması durumunda daha sonra yapılacak yazılı sınav/mülakatlara tekrar davet edilebilirler.
Öğretmenlik deneyimi 0-3 yıl arasında olan adaylar yazılı sınava alınırlar. İngilizce, Almanca ve Fransızca öğretmenlerinin tamamı (deneyime bakılmaksızın) yazılı sınava alınırlar. Ölçme ve değerlendirme, program geliştirme uzmanları yazılı sınava alınmazlar.
Almanca, Biyoloji, Coğrafya, Fen Bilimleri, Fransızca, Fizik, İlköğretim Matematik, İngilizce, Kimya, Lise Matematik, Okul Öncesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Sınıf, Sosyal Bilgiler, Tarih, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin girecekleri yazılı sınav, alan bilgisi ve öğretimi ile eğitim bilimleri sorularını kapsamaktadır. Beden Eğitimi, Bilişim Teknolojileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe grubu, Görsel Sanatlar, Müzik ve Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerinin girecekleri yazılı sınav eğitim bilimleri sorularını kapsamaktadır.
Şifrenizle başvuru yapmış olduğunuz ekran üzerinden giriş yaptığınızda bilgilerinizi görebiliyorsanız başvurunuz İnsan Kaynakları Sistemi üzerinden gerçekleştirilmiştir.
Öğretmenlik başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini istiyorsanız, İK Sisteminden yazılı sınava/mülakata katılamadığınızı belirtmeniz gerekmektedir.
Adayların girmiş oldukları mülakat puanları 2 yıl geçerlidir. Mülakatı olumlu olup herhangi bir okula yönlendirilmemiş adayların mülakat puanları ertesi yıl da değerlendirilir.
Yabancı dil öğretmenleri TOEFL/IELTS gibi sınav sonuçlarıyla yazılı sınavdan
muaf olamazlar.
Mülakat sonuçlarının Olumlu/Olumsuz geri bildirimleri e posta yoluyla adaylara bildirilir.
Mülakatta başarılı olmanız herhangi bir TED Okulu’nda göreve başlayabileceğiniz anlamına gelmemektedir. İstihdam edilmeniz için, yönlendirildiğiniz okulun yönetimi ile gerçekleştireceğiniz çalışma koşulları ile ilgili görüşmelerde, karşılıklı olarak mutabakata varılması gerekmektedir.
Mülakata alınmış ve mülakat sonucu olumsuz olarak değerlendirilmiş adaylar, mülakata girdikleri yıldan itibaren iki yıl süreyle TED İnsan Kaynakları Sistemi’nde değerlendirmeye alınmaz; tekrar mülakata giremezler.
Bize Ulaşın

Türk Eğitim Derneği
İletişim Bilgilerimiz